Strona Główna » Forum » Download Kwiecień 22 2021 20:11:03
» Nawigacja
Strona Główna
Historia Związku Strzeleckiego "Strzelec"
Struktura organizacyjna JS 1301 SJRS
Forum
Galeria
Kontakt
Download
» Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Nieaktywowany Użytkownik: 1109
Najnowszy Użytkownik: MichalSygnowski
» Witamy
Witamy na stronie JS 1301 Samodzielna Jednostka Rozpoznania Strzeleckiego im. mjr Mariana Bernaciaka "ORLIKA". Weryfikowane będą tylko konta z imieniem i nazwiskiem.
» Uroczystości upamiętniające zrzut Cichociemnych
21 czerwca odbyły się na terenie Szkoły w Opatkowicach uroczystości upamiętniające zrzut Cichociemnych na placówkę odbiorczą "Jaśmin" w ramach operacji "Weller 18". Podczas tego zrzutu zginął wskutek nieotwarcia się spadochronu kpt.Jan Serafin ps. " Czerchawa ". Kapitan Serafin pochowany jest na pobliskim cmentarzu w Wysokim Kole.
Strzelcy tego dnia wystawili wartę przy pomniku oraz poczet sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Puławy. Po uroczystościach przygotowane zostały występy dzieci i przeprowadzony konkursu plastyczny na temat Cichociemnych.

GALERIA ZDJĘĆ W LINKU
Link

» Strzelania szkolne z kbks i przygotowawcze z pistoletu
W dniu 13 czerwca Strzelcy z JS 1301 SJRS PUŁAWY odbyli zajęcia na strzelnicy LOK w Wąwolnicy. Na samym początku Strzelcy zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa panującymi na Strzelnicy oraz została sprawdzona ich wiedza z warunków Strzelania.
Później członkowie JS 1301 zapoznali się z budową oraz specyfikacją broni z, której dzisiaj mieli strzelać. Na samym początku Strzelcy strzelali z kbks-u w celu przygotowania do STRZELENIA SZKOLNEGO NR 1 i 1C. Po tym strzelaniu Strzelcy przystąpili do strzelania przygotowawczego z pistoletu Walter P99 i Jericho 941. Na sam koniec zajęć zostały podane wyniki strzelań wśród Strzelców.

GALERIA ZDJĘĆ W LINKU

Link

» Zajęcia z kamuflażu 1 i 2 drużyny
W dniu 31 maja Strzelcy z 1 i 2 drużyny z JS 1301 SJRS Puławy odbyli zajęcia z maskowania, a dokładniej z nakładania kamuflażu. Po krótkiej teorii, przyszedł czas na praktykę. Zostały wtedy przedstawione dwa sposoby malowania twarzy.

GALERIA W LINKU
Link

» 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Puławach
Z okazji 224 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja odbyły się w Puławach uroczystości, w których uczestniczyła Jednostka Strzelecka 1301 SJRS Puławy oraz jeden przedstawiciel Jednostki Strzeleckiej 1305 Baranów.
Część główną uroczystości poprzedziła msza święta w kościele pod wezwaniem Św. Józefa w Puławach w tak zwanych Włostowicach. Strzelcy z JS 1301 SJRS Puławy wystawili poczet sztandarowy ze sztandarem ŚZŻAK Koło Puławy oraz wartę honorową przy pomniku przy którym delegacje składały wieńce lub wiązanki kwiatów.
Po uroczystościach dowódca Jednostki przeprowadził inspekcję pododdziałów. Następnie kandydaci na Strzelców złożyli przysięgę na sztandar Armii Krajowej oraz zostały wręczone mianowania na wyższe stopnie strzeleckie, które podpisał Komendant Obwodu Lubelskiego.

GALERIA ZDJĘĆ W LINKU
Link

» 75 rocznica zbrodni Katyńskiej w Puławach
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Następnie zgromadzeni przeszli lasem na cmentarz parafialny przy ul. Piaskowej gdzie na Górce Katyńskiej w asyście pocztów sztandarowych złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów i zapalano znicze. Strzelcy z JS 1301 Puławy na prośbę Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Puławy wystawili poczet sztandarowy z sztandarem Armii Krajowej.

GALERIA ZDJĘĆ W LINKU
Link

» Zajęcia z maskowania w 3 drużynie "Klementowice"
w dniu 27 marca Strzelcy i Kandydaci z 3 drużyny odbyli zajęcia z indywidualnego maskowania pojedyńczego Strzelca. Zajęcia te miały na celu zapoznać Strzelców i Kandydatów z technikami maskowania oraz jak wykonywać maskowanie.

GALERIA ZDJĘĆ W LINKU
Link

» Imieniny marz. Józefa Piłsudskiego w Lublinie.
Msza, uroczysty przemarsz ulicami miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem marsz. Józefa Piłsudskiego na placu Litewskim w Lublinie. Tak strzelcy z JS 1301 Puławy i JS 1305 Baranów oddali cześć marszałkowi w dzień jego imienin.

GALERIA ZDJĘĆ W LINKU
Link

» 152 Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego i marsz
Ponad trzysta osób wzięło udział w Marszu Powstańczym Suchedniów - Bodzentyn
Trzy dni trwały największe w kraju obchody rocznicy wybuchu powstania. Był marsz Suchedniów - Bodzentyn
Od piątku do niedzieli trwały największe w kraju Centralne Obchody 152. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Rozpoczęły się w piątek uroczystościami w Szydłowcu. W sobotę już po raz 22 z Suchedniowa wyruszył Marsz Powstańczy. Wzięło w nim udział około 300 osób, w większości członków organizacji strzeleckich z całej Polski.
Pododdziały wizytował generał Bogusław Pacek, pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw organizacji paramilitarnych. Władze zastanawiają się nad włączeniem ich do systemu obrony kraju, Strzelcy liczą na wsparcie.

GALERIA W LINKU
Link

» Zajęcia JS 1301 na Strzelnicy w Wąwolnicy
W dniu 30 listopada Strzelcy oraz Kandydaci z JS 1301 SJRS PUŁAWY odbyli zajęcia na strzelnicy LOKu w Wąwolnicy. Na samum początku Strzelcy oraz Kandydaci zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa panującymi na Strzelnicy oraz została sprawdzona ich wiedza z warunków Strzelania.
Później członkowie JS 1301 zapoznali się z budową oraz specyfikacją broni z, której dzisiaj mieli strzelać. Na samym początku Strzelcy strzelali z kbks-u w celu przygotowania do STRZELENIA SZKOLNEGO NR 1 z kbk AKM/AKMS. Po tym strzelaniu Strzelcy przystąpili do STRZELANIA SZKOLNEGO NR 1 z kbk. Na sam koniec zajęć zostały podane wyniki strzelań wśród Strzelców.

GALERIA ZDJĘĆ W LINKU
Link

» Zajęcia przygotowawcze do Strzelnicy 2 plutonu "KURÓW" JS 1301 PUŁAWY
W dniu 15 listopada Strzelcy z 2 plutonu "KURÓW" doskonali łączne czynności do STRZELANIA SZKOLNEGO NR 1 z kbk AKM/AKMS. Podczas tych zajęć Strzelcy zapoznali się z warunkami strzelania oraz bezpieczeństwa. Doskonali także zajęcie pozycji do strzelania oraz zgrywanie mechanicznych przyrządów celowniczych. Wkrótce niektórzy Strzelcy odbędą swoje pierwsze strzelanie, które zaplanowane jest na 30 listopada w Wąwolnicy.

GALERIA ZDJĘĆ W LINKU
Link

» 96 rocznica odzyskania niepodległości w Puławach
Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Strzelcy z pododdziałów JS 1301 SJRS Puławy wzięli udział w uroczystościach organizowanych przez Urząd Miasta Puławy, które odbyły się na puławskich Włostowicach. Po za tą uroczystością Strzelcy z pozostałych pododdziałów także byli obecni na uroczystościach w Kurowie. Jak wiemy jest to szczególny dzień, gdyż po 123 latach zaborów, Polska 11 listopada 1918 roku odzyskała w końcu upragnioną niepodległość, o którą niebawem trzeba było zawalczyć.

Link

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
» Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
» ZS "Strzelec"

JS 1301
Samodzielna Jednostka Rozpoznania Strzeleckiego
im. mjr Mariana Bernaciaka "ORLIKA"
» Linki
http://portalstrzelecki.info/
Strzelecki Portal Informacyjny
http://zsstrzelec.com.pl/
Związek Strzelecki "Strzelec"
http://oi40.tinypic.com/2n9yfqs.jpg
JS 2101 Suchedniów"
http://i40.tinypic.com/uc1hv.png
JS 2310 Katowice"
» Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Konrad Gierczak
27/03/2013 12:16
W dniu 28/03/2013 zbiórka zostaje odwołana z przyczyn technicznych.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie