Strona Główna » Forum » Download Kwiecień 22 2021 20:36:54
» Nawigacja
Strona Główna
Historia Związku Strzeleckiego "Strzelec"
Struktura organizacyjna JS 1301 SJRS
Forum
Galeria
Kontakt
Download
» Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Nieaktywowany Użytkownik: 1109
Najnowszy Użytkownik: MichalSygnowski
» Akcja "ZNICZ 2014"
W dniu 31 października 2014 roku Strzelcy z JS 1301 SJRS przeprowadzili akcję "ZNICZ".
Akcja ta polegała na zapaleniu symbolicznego znicza na grobach żołnierzy WP i AK oraz na grobach patriotów i działaczy niepodległościowych. Strzelcy nie zapomnieli również o masowych grobach gdzie jest także pochowana ludność cywilna, która została zamordowana za to że działa na rzecz niepodległej Polski.

Link

» Zajęcia z wykonywania szkicu obronu
Strzelcy z 2 plutonu "Kurów", który wchodzi w skład JS 1301 SJRS Puławy odbyli zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z wykonywania szkicu obrony drużyny oraz plutonu. Jest to kolejny element, który wprowadzi Strzelców do pogłębienia wiedzy na temat taktyki zielonej oraz usprawni ich działanie.

Link

» Przysięga Kandydatów JS 1301 SJRS PUŁAWY
W dniu 15 sierpnia 2014 z okazji dnia Wojska Polskiego Strzelcy oraz Kandydaci wzięli udział w uroczystościach państwowych organizowanych przez władze miasta Puławy.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości pododdział Kandydatów złożył uroczystą przysięgę i stali się oni pełnoprawnymi członkami stowarzyszenia. Oprócz przysięgi zasłużeni Strzelcy otrzymali także awans na wyższy stopień strzelecki.

Link

» Taktyka zielona i niebieska na opuszczonej kopalni
W dniu 29 czerwca Strzelcy oraz Kandydaci z pododdziałów JS 1301 SJRS PUŁAWY realizowali elementy z taktyki zielonej oraz niebieskiej na opuszczonej kopalni we wsi Borowej. Strzelcy doskonalili swoje umiejętności z taktyki zielonej oraz uczyli się podstaw taktyki niebieskiej.

Link

» 70. rocznica tragicznych wydarzeń 6 marca 1944 r. w Kurowie
W niedzielę 9 marca w Kurowie uczczono pamięć 50 ofiar publicznej egzekucji w centrum miejscowości.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji pomordowanych w oprawie Chóru Gminy Kurów. Po mszy przedstawiciele władz gminy złożyli wieniec na przy pomniku z 1965 r., upamiętniającym ofiary.

Wartę honorową wystawił Związek Strzelecki "Strzelec". Przebieg tragicznych wydarzeń sprzed 70 lat przybliżył wójt gm. Kurów Stanisław Wójcicki. Odczytał również Apel Poległych.O oprawę artystyczną zadbała Gminna Orkiestra Dęta i recytatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury.

6 marca 1944 r. to jeden z najtragiczniejszych dni w historii Kurowa. 70 lat temu Niemcy w publicznej egzekucji zamordowali 50 więźniów Zamku Lubelskiego, będących w większości dowódcami lub członkami organizacji podziemnych, działających na terenie 641 Obwodu AK Puławy, który obejmował powiaty: puławski, opolski, rycki oraz część garwolińskiego.

W obecności mieszkańców Kurowa na Starym Rynku powieszono 10 skazanych, natomiast 40 rozstrzelano przy ul. Puławskiej (podawana liczba rozstrzelanych różni się w zależności od źródeł informacji).

Była to jedna z największych publicznych egzekucji wykonanych przez okupanta na Lubelszczyźnie. Wśród zamordowanych był mieszkaniec Kurowa Ignacy Mazurkiewicz ps. „Jarema".

Były to działania odwetowe za akcję partyzancką - ostrzelania samochodów niemieckich - na drodze między Kurowem i Żyrzynem, w której zginęło trzech gestapowców.

GALERIA ZDJĘĆ
Link» Zajęcia taktyczne 3 plutonu "Kurów"
W dniu 23 lutego 2014 Strzelcy i Kandydaci z 3 plutonu odbyli zajęcia z taktyki zielonej. Podczas zajęć Strzelcy działali w terenie otwartym ucząc się szyku patrolowego "sierżant" ( tzw. klin ). Uczyli się prowadzić natarcie oraz wycofanie w celu przegrupowania swoich sił. Wiedzę, którą zdobyli podczas zajęć niebawem zostanie poddana testowi podczas marszu patrolowego, który będzie trwał 48 godzin.

GALERIA ZDJĘĆ
Link


» X marsz Szlakiem Puławiaków
Strzelcy i Kandydaci z JS 1301 Puławy uczestniczyli w dniach 7-9 lutego w X Marszu Szlakiem Puławiaków.

W dniu 7 lutego osoby wyjeżdżające spotkały się na koszarach JS 1301 o godz. 10.00 , a o 11.20 nastąpił wymarsz w kierunku Dworca PKP. O godz.12.48 Strzelcy i Kandydaci wsiedli do pociągu relacji Dęblin - Lublin. Natomiast w Lublinie po dojechaniu na Dworzec PKS członkowie JS 1301 ruszyli w dalszą podróż w kierunku Sandomierza, a dokładniej do miejscowości Słupcza i zameldowali się tam ok. godz. 19.00. Po zakwaterowaniu wszyscy poszli spać.

Natomiast następnego dnia, czyli 8 lutego po śniadaniu Strzelcy i Kandydaci spakowali swoje plecaki i udali się na uroczystości. Równo o godz. 11.00 przywitał nas Wójt Gminy Dwikozy po czym cała kompania marszowa wyruszyła na historyczną trasę. Po drodze zostały złożone kwiaty na mogile Puławiaków na cmentarzu w Górach Wysokich. Następnie w Dwikozach była przerwa obiadowa, a po wyruszeniu cała kompania udała się w stronę Pomniku Puławiaków w Dwikozach. Przy pomniku odbył się apel oraz kolejna część uroczystości. Po tych uroczystościach wszyscy ruszyli w stronę Sandomierza. Około godz. 18.00 w Sandomierzu przywitał nas Burmistrz miasta i wszyscy udali się w rejon zakwaterowania na kolację i spanie.

W niedzielę 9 lutego, rano wszyscy zjedli śniadanie. Przed godz. 10.00 wszystkie plutony wyruszyły na mszę świętą do kościoła, a po mszy wszyscy udali się na końcowe uroczystości na rynek w Sandomierzu, gdzie zostały wręczone odznaki pamiątkowe za trzecie uczestnictwo w marszu oraz odbyła się defilada Kompanii.
Po tych uroczystościach JS 1301 Puławy udała się w drogę powrotną do domu.

GALERIA
Link


» Szkolenie w Kurowie
W dniach 17-19.01.2014 odbyło się szkolenie wewnętrzne dla Strzelców i Kandydatów JS 1301 Puławy w Gimnazjum w Kurowie. Zakres zajęć jakie były realizowane : survival, taktyka zielona, pierwsza pomoc (ratownictwo pola walki), samoobrona i musztra.

W piątek odbyło się zakwaterowanie członków JS 1301 biorących udział w szkoleniu. O godz. 20.20 rozpoczęto zajęcia z musztry które trwały do godz. 21.10. Po tym Strzelcy i Kandydaci udali się na kolację i wieczorną toaletę. Później odbył się apel i nocne rozliczenie, po czym został ogłoszony na miejscu zakwaterowania capstrzyk. W sobotę o godz. 5.30 Strzelcy i Kandydaci zajęcia rozpoczęli od porannego rozruchu fizycznego, po czym udali się na śniadanie. Następnie o godz. 8.00 odbył apel i zostały wyznaczone zadania dla instruktorów oraz członkowie JS 1301 zostali podzieleni na grupy. Punktualnie o godz. 8.20 Jednostka udała się na punkt zajęć z tematyki survivalu i taktyki zielonej, gdzie zajęcia trwały do około godz. 15.00. Po powrocie odbyła się godzina przerwa na odpoczynek oraz na obiad. Po tej przerwie rozpoczęły się dalsze zajęcia z samoobrony oraz pierwszej pomocy. Zajęcia te skończyły się o godz. 19.00 po czym uczestnicy szkolenia mieli czas na osobistą toaletę oraz na zjedzenie kolacji. O godz. 21.30 odbył się wieczorny apel oraz rozliczenie po czym został ogłoszony capstrzyk. W niedzielę w nocy około godz. 1.00 odbyły się dalsze zajęcia nocne, które trwały do godz. 3.00. Pobudka była o godz. 10.00, gdzie było śniadanie oraz zostały wyznaczone rejony do posprzątania przez Strzelców. Około godz. 13.00 większość uczestników udała się do domu po za Kandydatami z 3 Plutonu "Kurów", gdyż później odbyło się spotkanie z ich rodzicami.

GALERIA ZDJĘĆ
Link

» Szkolenie i przysięga Strzelców JS 1301 SJRS Puławy
W dniach 29 listopada - 1 grudnia odbyło się szkolenia wewnętrzne dla Strzelców i Kandydatów z JS 1301 SJRS w Gimnazjum w Baranowie. W dniu 29 listopada odbyło się zakwaterowanie Strzelców i Kandydatów z 1, 2 i 3 Plutonu. Na szkoleniu była większość członków Jednostki.

Sobotnie zajęcia Strzelcy rozpoczęli od porannej zaprawy fizycznej już o godz. 5.30, ale główne szkolenie rozpoczęło się o godz. 8.00. Tematyką szkolenia była taktyka czarna, samoobrona, pierwsza pomoc, regulaminy, musztra oraz szkolenie przeciwchemiczne. W nocy zaś odbyła się druga część zajęć sprawdzająca podatność Strzelców i Kandydatów na zmęczenie oraz na podejmowanie odpowiednich decyzji w stresie.

Natomiast w niedzielę Strzelcy i Kandydaci uczestniczyli w mszy świętej w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela, po czym później część Strzelców i Kandydatów udali się pod pomnik 10-lecia odzyskania niepodległości i tam Kandydaci z 2 plutonu "Baranów" złożyli uroczystą przysięgę oraz zostały wręczone nominacje na wyższe stopnie strzeleckie przez Komendanta Obwodu Lubelskiego JS 1300 st. inspektora Józefa Sidoruka. Podczas przysięgi obecni byli rodzice, dyrektor szkoły oraz wójt Gminny Baranów. Następnie rodzice Strzelców i Kandydatów, Dyrektor szkoły oraz Pan Wójt udali się do szkoły na spotkanie. Podczas spotkania były prowadzone rozmowy z rodzicami, przedstawicielami ze szkoły oraz Urzędu Gminy. Również tego dnia zostało podpisane porozumienie o współpracy Związku Strzeleckiego "Strzelec", a Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Baranowie reprezentowanym przez Pana Dyrektora Piotra Wiącka, a inicjatorem podpisania takiego porozumienia był sam Dowódca JS 1301 SJRS Puławy . Podczas podpisywania porozumienia był obecny Komendant Obwodu oraz Dowódca JS 1301 SJRS Puławy.

» Zajęcia terenowe 2 Plutonu JS 1301
w dniu 17 listopada bierzącego roku Strzelcy i Kandydaci z 2 Plutonu "Baranów" spotkali się o godz. 10.00 na boisku w Baranowie. Na samym początku zbiórki sprawdzona została obecność plutonu oraz przeprowadzona została zaprawa. Po zaprawie Strzelcy i Kandydaci odbyli wspólnie ćwiczenia z musztry zespołowej w celu zgrania całego pododdziału. Następnie pluton przemieścił się na dalsze zajęcia w teren. Dla Strzelców odbyły się zajęcia z taktyki zielonej, a dokładnie z patrolowania. W tym samym czasie Kandydaci odbywali zajęcia survivalu na pobliskiej polanie. Na koniec zajęć zostało wykonane wspólne zdjęcie Strzelców i Kandydatów z 2 Plutonu "Baranów".


» Obchody Dnia Niepodległości w powiecie Puławskim
W dniu 11 listopada, z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Strzelcy z JS 1301 SJRS Puławy im. mjr Mariana Bernaciaka "ORLIKA" uczestniczyli w dwóch uroczystościach, w Puławach 1 Pluton "Puławy", a w Baranowie 2 Pluton "Baranów" wsparty Strzelcami z 1 Plutonu. W Puławach Strzelcy wystali poczet sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Puławy, a uroczystości rozpoczęły się punktualnie o godz. 9.00 w kościele p.w. Św. Józefa, po czym nastąpiły dalsze uroczystości. Natomiast w Baranowie Strzelcy także uczestniczyli w mszy świętej w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela, po czym uroczystości odbyły się przy pomniku poświęconym Marsz. Józefowi Piłsudskiemu. Strzelcy podczas uroczystości wystawili wartę honorową przy pomniku. W tych wszystkich uroczystościach wzięli tylko udział Strzelcy, którzy posiadali już kompletne umundurowanie.

GALERIA
LinkStrona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
» Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
» ZS "Strzelec"

JS 1301
Samodzielna Jednostka Rozpoznania Strzeleckiego
im. mjr Mariana Bernaciaka "ORLIKA"
» Linki
http://portalstrzelecki.info/
Strzelecki Portal Informacyjny
http://zsstrzelec.com.pl/
Związek Strzelecki "Strzelec"
http://oi40.tinypic.com/2n9yfqs.jpg
JS 2101 Suchedniów"
http://i40.tinypic.com/uc1hv.png
JS 2310 Katowice"
» Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Konrad Gierczak
27/03/2013 12:16
W dniu 28/03/2013 zbiórka zostaje odwołana z przyczyn technicznych.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie