Strona Główna » Forum » Download Kwiecień 22 2021 21:25:56
» Nawigacja
Strona Główna
Historia Związku Strzeleckiego "Strzelec"
Struktura organizacyjna JS 1301 SJRS
Forum
Galeria
Kontakt
Download
» Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Nieaktywowany Użytkownik: 1109
Najnowszy Użytkownik: MichalSygnowski
» Zajęcia 1 Plutonu JS 1301
W dniu 9 listopada Strzelcy oraz Kandydaci z 1 Plutonu "Puławy" odbyli zajęcia terenowe w okolicach Puław. Strzelcy oraz Kandydaci po dotarciu na wyznaczony teren przeszli wspólnie szkolenie przeciwchemiczne, a później oddzielnie zostały przeprowadzone dalsze zajęcia. Kandydaci uczyli się dalej musztry zespołowej i indywidualnej, natomiast Strzelcy z 1 Drużyny odbyli zajęcia z patrolowania.

GALERIA
Link» Udział Strzelców z JS 1301 w przedstawieniu w I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego
"Wymodlili ją wreszcie poeci" - tak o odzyskaniu niepodległości napisał w dwudziestoleciu międzywojennym Kazimierz Wierzyński. Sen o nieodległej Polsce spełnił się 11 listopada 1918 r.

Po dziewięćdziesięciu pięciu latach od tego historycznego wydarzenia w piątek 8.11.2013 r.odbył się spektakl w I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach z udziałem Puławskich Strzelców z JS 1301 SJRS. Młodzież z różnych klas przygotowała program artystyczny, który przypominał o mrocznej atmosferze zaborów, tułaczce Polaków i dążeniach do wolności zwieńczonych sukcesem. Uczniowie zaprezentowali różne talenty - muzyczne, taneczne, recytatorskie. Uroczystość została wzbogacona o pokaz musztry zaprezentowanej przez członków Związku Strzeleckiego "Strzelec".

GALERIA
Link


» 2 pluton JS 1301 z Baranowa ćwiczy taktykę i samoobronę
W dniu 26 października 2013 roku w Baranowie odbyły się zajęcia dla Strzelców i Kadetów z 2 plutonu "Baranów". Na samym początku odbyły się zajęcia z zaprawy fizycznej oraz musztry dla Kadetów i Strzelców. Później Kadeci pod okiem st. strzelca Jakuba Wartacza i st. strzelca Dariusza Capały ćwiczyli samoobronę, natomiast Strzelcy udali się na zajęcia z taktyki zielonej oraz maskowania razem z Dowódcą JS 1301 SJRS Puławy drużynowym Konradem Gierczakiem. Zajęcia zakończyły się około godz. 14.

GALERIA ZDJĘĆ
Link

» Zbiórka dla kadydatów
Zbiórka wyłącznie dla kandydatów z Puław i okolic (po za Baranowem) chcących wstąpić w szeregi Jednostki Strzeleckiej 1301 SJRS w czwartek (17.10.2013) o godz. 18.00 w siedzibie Jednostki ( ul. Wiślana 10 w Puławach). Proszę o przynoszenie deklaracji, osoby które już je posiadają, a reszcie zostaną wydane na zbiórce.

» Terminy spotkań dla osób zainteresowanych
W najbliższy weekend odbędą się spotkania dla osób chcących wstąpić do Związku Strzeleckiego "Strzelec"

1) 05.10.2013 - godz. 10.00 w Baranowie pod scena (ul. Puławska) dla osób mieszkających w okolicach Baranowa.
2) 06.10.2013 - godz. 10.00 w Puławach róg ulicy Wiślanej i 6 sierpnia nad bulwarem dla osób z Puław i okolic.

Proszę o zabranie ze sobą:
1) plecaka
2) wody (1,5 litra)
3) jedzenia ( kanapki, batony itp.)
4) ubrania do ubrudzenia

Pozostałe materiały zostaną wydane na zajęcia.


» Zajęcia II drużyny z Taktyki Zielonej
W dniu 29 września, Strzelcy z II Drużyny uczyli się kolejnych podstaw taktyki zielonej oraz jak prowadzić marsz ubezpieczony. Zapoznali się z formacją "szachownica" oraz zadaniami szperaczy w drużynie. Czyli doskonali wcześniej poznane elementy o raz poznawali kolejne.

» Obchody 70. rocznicy zbrodni niemieckiej w Leokadiowie
W dniu 22 września w miejscowości Leokadiów odbyły się uroczystości związane z 70 rocznicą zbrodni niemieckiej, w której uczestniczyła Jednostka Strzelecka 1301 SJRS Puławy. Strzelcy z Puławskiej Jednostki wystawili wartę honorową przy sztandarze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Puławy. 14 stycznia 1944 roku 33 Polaków - mieszkańców ziemi Puławskiej i Zwoleńskiej zostało tam bezlitośnie rozstrzelanych przez okupanta niemieckiego. Zbrodnia ta była odwetem za kolonistów niemieckich, którzy mieszkali w Leokadiowie, na których została przeprowadzona akcja zbrojna przez oddział Gwardii Ludowej.

» Szkolenie Strzelców II Drużyny z JS 1301 SJRS Puławy
W dniu 17 sierpnia Strzelcy z II drużyny odbyli zajęcia z musztry i łączności polowej. Strzelcy poznali budowę kabla polowego PKL-2, telefonu polowego TAJ-43 oraz łącznicy polowej ŁP-10 MR. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej, przeszli do zajęć praktycznych z tworzenia łączności polowej, czyli jak podłączyć telefon TAJ-43 do kabla polowego PKL-2 i również do łącznicy polowej ŁP-10 MR. Podczas następnych zajęć Strzelcy będą doskonalić zdobytą wiedzę na poprzedniej zbiórce.

GALERIA ZDJĘĆ POD LINKIEM:
Link

» Zajęcia na strzelnicy I Plutonu
W dniu 30 czerwca Strzelcy z JS 1301 SJRS Puławy odbyli zajęcia na strzelnicy LOK Wąwolnica. Uczestnicy najpierw zapoznali się z regulaminem na strzelnicy oraz jak posługiwać się bronią. Przedstawione zostały różne rodzaje broni od pistoletów samopowtarzalnych Walter P99, Jericho 941, TT (tetetka) po broń na nabój pośredni AKM i sztucer myśliwski samopowtarzalny Radom-Hunter i Karabin Mosin wz. 1891 i Karabin Mosin wz. 1944. Po zapoznaniu się z rodzajami broni odbyły się zajęcia praktyczne ze strzelania z AKM, Walter P99, Jericho 941, Karabin Mosin wz. 1891 i Karabin Mosin wz. 1944.
GALERIA ZDJĘĆ POD LINKIEM:
Link
» 3 MAJA w Puławach
Jak co roku święto uchwalenia konstytucji 3 maja odbyło się w Puławach.
Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele na Włostowicach podczas której towarzyszyły poczty, w tym także poczet Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej(ŚZŻAK) Koło Puławy, którym opiekowali się Strzelcy z JS 1301 SJRS. Po mszy św. nastąpiła dalsza część uroczystości, w której delegacje miasta, powiatu, szkół oraz różnych organizacji pozarządowych złożyli wieńce oraz znicze pod pomnikiem. Po tych uroczystościach Kandydaci z JS 1301 SJRS złożyli przysięgę, którą odbierał Dowódca JS 1301 SJRS w asyście Prezesa ŚZŻAK Koło Puławy kpt. Waldemara Żereka. Kandydaci składali słowa przysięgi na sztandar ŚZŻAK Koło Puławy.
GALERIA ZDJĘĆ POD LINKIEM:
Link

» Szkolenie w Zarzeczu
W dniach 19-20 kwietnia 2013 roku odbyło się szkolenie wewnętrzne dla Strzelców i Kandydatów z Jednostki Strzeleckiej 1301 SJRS im. mjr Mariana Bernaciaka "ORLIKA". Na wstępie została przeprowadzona musztra, po czym później odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy oraz zajęcia teoretyczne wprowadzające do taktyki. Następnie zostały wyznaczone drużyny, które brały udział w zajęciach praktycznych z CQB i samoobrony.

Galeria dostępna na Facebooku:
Link

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
» Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
» ZS "Strzelec"

JS 1301
Samodzielna Jednostka Rozpoznania Strzeleckiego
im. mjr Mariana Bernaciaka "ORLIKA"
» Linki
http://portalstrzelecki.info/
Strzelecki Portal Informacyjny
http://zsstrzelec.com.pl/
Związek Strzelecki "Strzelec"
http://oi40.tinypic.com/2n9yfqs.jpg
JS 2101 Suchedniów"
http://i40.tinypic.com/uc1hv.png
JS 2310 Katowice"
» Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Konrad Gierczak
27/03/2013 12:16
W dniu 28/03/2013 zbiórka zostaje odwołana z przyczyn technicznych.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie