Strona Główna » Forum » Download Kwiecień 22 2021 19:58:50
» Nawigacja
Strona Główna
Historia Związku Strzeleckiego "Strzelec"
Struktura organizacyjna JS 1301 SJRS
Forum
Galeria
Kontakt
Download
» Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Nieaktywowany Użytkownik: 1109
Najnowszy Użytkownik: MichalSygnowski
» I Marsz Szlakiem Żołnierzy Wykletych
W dniach 1-3 marca odbył się I Marsz Szlakiem Żołnierzy Wyklętych. Około 60 osób wzięło udział w I Marszu Szlakiem Żołnierzy Wyklętych. Poza JS 1301 SJRS Puławy, uczestniczyły w nim także: JS 1313 AON, JS 2020 Rzeszów, JS 2027 Stalowa Wola, JS 2042 Ożarów, a także pojedynci strzelcy z Pionek, Gliwic i Wrocławia.

Uczestnicy przemierzyli w sobotę trasę z Puław do Kazimierza Dolnego która biegła przez Zbędowice i Las Stocki.

Marsz został rozpoczęty mszą świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się w kościele garnizonowym w Puławach. Podczas tej mszy Strzelcy z JS 1301 SJRS Puławy pełnili wartę ze sztandarem ŚZŻAK Koło Puławy. Następnie Strzelcy udali się na POK "Dom Chemika" gdzie odbyła się projekcja filmowa pt. "Żołnierze Wyklęci - mjr Marian Bernaciak ORLIK" oraz wykład Pani Krystyny Murat. Około godz. 12 po zjedzeniu obiadu uczestnicy wyruszyli na trasę marszu, która rozpoczynała się w Puławach i przebiegała przez Zbędowice, Las Stocki aż do Kazimierza Dolnego. Uczestnicy Marszu dotarli do Kazimierza Dolnego około godz. 18.30.

W niedzielę odbyła się masza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła (kościół farny) w Kazimierzu Dolnym. Po mszy uczestnicy udali się na dalsze uroczystości w Kazimierzu Dolnym, podczas tych uroczystości towarzyszył nam sztandar ŚZŻAK Koło Puławy, którym opiekowali się Strzelcy z JS 1301 SJRS Puławy.


» IX Marsz Szlakiem Puławiaków
Około 250 osób wzięło udział w IX Marszu Szlakiem Puławiaków - Powstańców Styczniowych. Uczestnicy przemierzyli w sobotę historyczną trasę ze Słupczy, gdzie w lutym 1863 roku oddział powstańczy starł się z wojskami carskimi do Sandomierza.

Marsz został rozpoczęty przemową organizatorów, po której zostało wreczone podziękowanie dla dyrektora szkoły w Słupczy. Nastepnie Strzelcy wyruszili na histroryczną trasę, a w Górach Wysokich na cmentarzu gdzie znajduje się grób powstańców odbyła się masz polowa, którą poprowadził ks. biskup dr Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej.

Później Strzelcy zjedli obiad w Gimnazjum Publicznym, po czym odbył się uroczysty apel pamięci przy mogile powstańczej w Dwikozach oraz zostały wystawione poczty sztandarowe z JS 2018 Sandomierz i JS 1301 Puławy. Około godz. 18.00 kolumna marszowa została przywiatana przez zastępcę burmistrza miasta Sandomierz przy Bramie Opatowskiej.

W niedzielę odbyła się masza św. w intencji Puławiaków w kościele św. Józefa. Po mszy kolumna skierowała się w stronę rynku gdzie odbyły uroczystości podczas, których zostały wręczone odznaki oraz dyplomy za udział w konkursie historycznym. Pierwsze i trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół numer 2 imienia Sybiraków w Nowym Sączu, członkowie tamtejszej Jednostki Strzeleckiej 2006, zaś drugie Jednostka Strzelecka 1301 z Puław.

Na zakończenie kompania reprezentacyjna z JS 2006 Nowy Sącz przeprowadziła defiladę, która kończyła całe uroczystości. Podczas tych wszystkich uroczystości obecny był sztandar ŚZŻAK Koło Puławy, którym się opiekowali Strzelcy z Puław, a także sztandar JS 2018 Sandomierz.


» 11 Listopada 2012 - Święto Niepodległości
W dniu 11 listopada 2012 roku Strzelcy z JS 1301 SJRS wsparli działaczy Światowego Związku Armii Krajowej podczas uroczystości związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Strzelcy tego dnia stali ze sztandarem AK poczas mszy świętej, a także w dalszych uroczystościach które odbywały się przed kościołem.

» Akcja "ZNICZ"
W dniu 1 listopada 2012 roku Strzelcy z JS 1301 SJRS przeprowadzili akcję "ZNICZ". Akcja ta polegała na zapaleniu symbolicznego znicza na grobach żołnierzy WP i AK oraz na grobach patriotów i działaczy niepodległościowych. Strzelcy nie zapomnieli również o masowych grobach gdzie jest także pochowana ludność cywilna, która została zamordowana za to że działa na rzecz niepodległej Polski.
» Odsłonięcie tablicy w Górze Puławskiej
W dniu 28.10.2012 roku odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy w Górze Puławskiej. Tablica poświęcona była osobom, które zostały zamordowane przez Niemców w czasie II Wojny Światowej. Strzelcy wystawili wartę oraz wparcia w uroczystościach udzieliła JS 1441 Pionki.
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
» Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
» ZS "Strzelec"

JS 1301
Samodzielna Jednostka Rozpoznania Strzeleckiego
im. mjr Mariana Bernaciaka "ORLIKA"
» Linki
http://portalstrzelecki.info/
Strzelecki Portal Informacyjny
http://zsstrzelec.com.pl/
Związek Strzelecki "Strzelec"
http://oi40.tinypic.com/2n9yfqs.jpg
JS 2101 Suchedniów"
http://i40.tinypic.com/uc1hv.png
JS 2310 Katowice"
» Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Konrad Gierczak
27/03/2013 12:16
W dniu 28/03/2013 zbiórka zostaje odwołana z przyczyn technicznych.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie